Kongres organizacji proobronych i szkół klas mundurowych

W dniach 20-21.03.2015r. w Centrum Konferencyjnym MON, w Warszawie, nasi instruktorzy i członkowie Kadet.pl – zrzeszeni w organizacjach i stowarzyszeniach proobronnych brali udział w KONGRESIE ORGANIZACJI PROOBRONNYCH I SZKÓŁ/KLAS MUNDUROWYCH.
Informacje na temat Kongresu na stronie

Powstał nowy program szkolenia skierowany do uczniów klas mundurowych oraz klas o kierunku ratowniczym o nazwie MEDITAC (Medycyna i ratownictwo pola walki) z zakresu tzw. Czerwonej Taktyki. Program ruszy od Września 2015 r. Obozy 3 i 5-cio dniowe. Informację dostaniecie Państwo do szkół we wrześniu.

Zmienia się koncepcja statusu uczniów klas o profilu mundurowym. Przewidujemy, że zwiększą się również szanse na zdobycie zawodu w służbach mundurowych oraz poszerzania swoich zainteresowań militarnych. W planie MON jest zwołanie Kongresu mającego na celu rozpoczęcie działań w kierunku zwiększenia znaczenia klas mundurowych w obszarze obronności Państwa. Czekamy, co z tego wyniknie. Szanse są duże, więc czekamy z niecierpliwością.

Rozpoczęliśmy akcję promocji Kart ratowniczych ICE. Od tego roku wszyscy uczestnicy naszych szkoleń będą wyposażani w takie karty. Nauczyciele też.

Komentowanie jest wyłączone